Publikacje

Higiena i sterylność w naszym Instytucie

Higiena i sterylność w naszym Instytucie | La Perlage • Instytut Piękna w Białymstoku

STERYLIZACJA NARZĘDZI stała się ostatnio bardzo popularna. Po pierwsze dlatego, że dbamy o bezpieczeństwo Naszych klientów, a po drugie to Nasi klienci mają większą świadomość zagrożenia związanego z zakażeniem. Dziś niemal każdy klient gabinetu kosmetycznego, medycyny estetycznej zwraca uwagę na czystość i sterylność narzędzi. Nie dziwi więc fakt, że osoby te preferują gabinety, w których wyciąga się narzędzia z pakietów, od tych w których wyjmuje się je z szuflady. Aby tak było należy wiedzieć, że sterylizacja narzędzi w autoklawie to jedyny i skuteczny sposób na właściwe, czyli higieniczne ich przygotowanie do zabiegu. Wszystkie inne zabiegi są dezynfekcją (m.in. myjka ultradźwiękowa, steryliztor kulkowy) i nie zapewnieją klientowi należytego bezpieczeństwa. Brodawczaki, WZW, HIV, czy grzybica to realne zagrożenie w zabiegu wykonywanym niesterylnymi narzędziami. Umawiając się na manicure lub pedicure warto jest kierować się nie tylko ceną, ale przede wszystkim bezpieczeństwem i zdrowiem. W naszym Instytucie narzędzia do manicure, pedicure, głowice do mikrodermabrazji czy pęsety sterylizujemy w autoklawie medycznym i pakujemy w jednorazowe pakiety, otwierane bezpośrednio przy kliencie podczas zabiegu.

WARTO WIEDZIEĆ:

Czym różny się sterylizacja od dezynfekcji?

Dezynfekcją nazywamy zabiegi polegające na zmniejszeniu liczby wegetatywnych (żywych) form drobnoustrojów zaś sterylizacją usunięcie wszystkich form mikroorganizmów zarówno wegetatywnych jak i przetrwalnikowych. Jedynie sterylizacja w autoklawie zapewnia pełne bezpieczeństwo podczas zabiegu.

Czym są przetrwalniki?

Przetrwalniki, zwane nasieniem, to swoista kapsuła ratunkowa dla mikroorganizmów, która umożliwia im przetrwanie w skrajnie niekorzystnych do życia warunkach. Mogą, to być niskie lub wysokie temperatury, brak substancji odżywczych i wody, promieniowanie UV, czy niekorzystne pH. Mikroorganizmy choć są małe i niewidoczne gołym okiem potrafią być bardzo zaradne i przebiegłe. Ożywają dopiero w sprzyjających warunkach. Wilgoć i ciepło, to dla nich raj na ziemi.

Jakie organizmy wytwarzają formy przetrwalnikowe?

Przetrwalniki są powszechne wśród bakterii (endospory), glonów (cysty) i grzybów (skleroty).

W jaki sposób sterylizuje się przybory i narzędzia do zabiegów naszym Instytucie?

Jedynym skutecznym sposobem na sterylizowanie narzędzi, to wyjaławianie ich w autoklawie. W naszym Instytucie narzędzia sterylizuje się w autoklawie parowym, nowej generacji, posiadającym Certyfikat jakości obowiązujący na terenie całej Wspólnoty Europejskiej (UNI EN ISO 9001 & EN 13485). Wyjaławianie odbywa się w odpowiedniej temperaturze 134 stopni Celsjusza i przy odpowiednim ciśnieniu 2,1 bara w ciągu 20 minut. Należy przestrzegać wszystkich trzech parametrów (temperatury, ciśnienia i czasu), gdyż przetrwalniki są odporne na działanie wysokich temperatur. Działanie samej temperatury, nawet 100 stopni Celsjusza przez dłuższy okres, ich nie zabija.


Serdecznie zapraszamy

data publikacji: 2015-03-25 autor: Julita Truchan-JanczewskaPracujemy
z  markami:
logo Guinot Logo RejuviacthydermFilorgaLogo Depileve Logo GehwolLogo OPI Logo AlexandriaLogo Revitalash

© 2010 La Perlage | Instytut Piękna w Białymstoku


realizacja: webcreo.pl | e-rozwiązania dla biznesu
 

loading