Masaże ciała

Masaże:

Masaż klasyczny

masaż klasycznyMasaż klasyczny to najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy/intensywności może być relaksacyjny, pobudzający, itp. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta.

W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. Masaż działa przeciwbólowo, polepsza odżywianie tkanek, regeneruje mięśnie, reguluje napięcie mięśniowe, zwiększa elastyczność i sprężystość mięśni, zmniejsza tkankę tłuszczową, przyspiesza przemianę materii, uaktywnia przepływ krwi i limfy.

 

Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjnyMasaż relaksacyjny pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością.

Fenomen, jakim jest ludzki dotyk, sprawia, że subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, a potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia.

 

 

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniamiMasaż kamieniami to połączenie tradycyjnych technik masażu z użyciem gorących kamieni bazaltowych, podgrzanych do odpowiedniej temperatury. Bazalt to ciemna zastygła lawa wulkaniczna, która bardzo dobrze utrzymuje ciepło, ale też łatwo oddaje je ciału. Przyjemne odczuwalne ciepło podczas zabiegu pomaga w przekazywaniu energii przy jej niedoborze albo w absorbowaniu nadmiaru nagromadzonej energii w chorej części ciała. Daje to efekt niesamowitego odprężenia, relaksu, wewnętrznej równowagi, rozluźnienia mięśni i pobudzenia krążenia. Gorące kamienie stanowią wspaniały rodzaj połączenia z naturą. Zabieg jest szczególnie polecany osobom narażonym na stres, niespokojnym, przygnębionym, mającym bóle mięśniowe. Działa on bardzo kojąco na zmysły, reguluje strefę emocjonalną, łagodzi napięcia mięśni, poprawia pracę narządów wewnętrznych, pobudza mikro-krążenie krwi, likwiduje stres i niepokój, dostarcza siły i odporności.

Najważniejsze rezultaty masażu gorącymi kamieniami:

  • działa niezwykle uspokajająco i relaksująco, łagodzi objawy stresu,
  • poprawia elastyczność, jędrność skóry, jej odżywienie, pomaga zwalczać cellulit,
  • przyśpiesza obieg krwi i limfy, poprawia jej elastyczność i jędrność,
  • łagodzi napięcie i zmęczenie mięśni, wspomaga ich regenerację, regeneruje po długotrwałym wysiłku fizycznym,
  • wspomaga pracę układu krwionośnego.

Masaż gorącymi kamieniami jest zabiegiem doskonale uzupełniającym kompleksowe zabiegi ciała, dzięki którym efekty utrzymują się znacznie dłużej i zabiegi są jeszcze przyjemniejsze.

 

TechniSpa masaż ujędrniająco-wyszczuplający NOWOŚĆ

TechniSpa to kompleksowy, skuteczny i bezpieczny program antycellulitowy, wyszczuplający i modelujący sylwetkę. Metoda TechniSpa Guinot jest oparta na jednoczesnym zastosowaniu 3 różnych technik modelujących ciało:

- masażu mechanicznego z podciśnieniem
- jonoforezy
- stymulacji.

TechniSpa redukuje każdy typ cellulitu, modeluje sylwetkę, poprawia wygląd skóry znacznie szybciej i efektowniej w porównaniu z pojedynczymi metodami w pielęgnacji ciała.
Urządzenie TechniSpa jest zaprojektowane tak, aby precyzyjnie naśladować ruchy masażu manualnego i perfekcyjnie modelować kształty ciała. Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu: "skórka pomarańczowa" jest zmniejszona, skóra wygładzona i uniesiona, ciało ujędrnione i wymodelowane. Fenomen zabiegu TechniSpa polega na wykorzystaniu jednocześnie trzech programów, które potęgują wzajemnie swoje działanie: podwójna lipo-aspiracja, jonizacja i stymulacja mięśni. Ogromną zaletą jest możliwość korzystania z wszystkich trzech funkcji jednocześnie lub każdej oddzielnie stosownie do wybranego programu pielęgnacji.

 

Masaż Bańką Chińską

Masaż chińską bańkąLeczenie podciśnieniem jest bardzo starą metodą. W dawnych czasach używano w tym celu wydrążonych w środku rogów. Już wówczas zauważono korzystny wpływ podciśnienia w chorobach górnych dróg oddechowych (zapalenia płuc, opłucnej, nieżytu) i w zespołach bólowych kręgosłupa.

Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry.

Masaż ten pobudza krążenie krwi i płynów ustrojowych, pomaga pozbyć się zbędnych produktów przemiany materii oraz toksyn z organizmu.

Bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących cellulit. Masaż bańką chińską uelastycznia i wygładza skórę. W wyniku przyspieszenia przemiany materii rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu. Przynosi bardzo wyraźne efekty w krótkim czasie i do tego niewiele kosztuje.

Poza wyżej wymienionymi właściwościami masaż bańką doskonale relaksuje i uspokaja. Jest dobry dla osób zestresowanych, przemęczonych, prowadzących siedzący tryb życia oraz po wyczerpującym wysiłku fizycznym.

Wskazania:

  • walka z cellulitem
  • obrzęki limfatyczne
  • napięte i obolałe mięśnie

 Pracujemy
z  markami:
logo Guinot Logo RejuviacthydermFilorgaLogo Depileve Logo GehwolLogo OPI Logo AlexandriaLogo Revitalash

© 2010 La Perlage | Instytut Piękna w Białymstoku


realizacja: webcreo.pl | e-rozwiązania dla biznesu
 

loading